Second Poland Reaktywacja?

Każdy z nas kto jest już w Second Life od wielu lat pamięta Second Poland. Wspominamy Wirtualny Kraków, Wrocław ze swoim rynkiem czy Katowicki wirtualny spodek.

Niektóre z tych projektów były finansowane lub współfinansowane przez urzędy miast. To były czasy. Wiem ze niektórym się łezka w oku zakręci. Było nas tutaj o wiele więcej. Codziennie przybywało dziesiątki a nawet setki nowych graczy z Polski.

Jak na tamte warunki techniczne miasta wyglądały całkiem nieźle. Organizowano wiele imprez. Wspominam też śmieszne sytuacje. Struktura zarzadzania rady starszych czy policje na simach. Nieraz mnie zbanowano za brak koszulki. Czasami za publiczne przekleństwa ludzi wyrzucano. Był okres gdzie nie pozwalano wchodzić na przykład awatarom Neko. No cóż ogonek i uszka przeszkadzały radzie starszych.

Był to jednak dobry okres polskiego SL. Każdy z nas ma wiele wspomnień. Tych dobrych i może trochę gorszych. Często złamane serca i zawody miłosne.

Stare Miasto

Kluby tętniły życiem. Mógłbym wymieniać nazwy wielu klubów. W każdym z nich był tłum ludzi.   

Czy to reaktywacja?

Powstał Polski sim Stare Miasto. Nie jest to reaktywacja SP ale jest to pierwszy pełny polski sim po zamknięciu SP.

Za stworzeniem Starego Miasta stoi Editkao. Jest właścicielka sima. Bardzo trudno jednak byłoby to doprowadzić do końca bez Boba Gentry który jest pomysłodawca tego przedsięwzięcia. Budowa Starego Miasta zajęła dużo czasu i wysiłku i tak naprawdę wciąż trwa. W budowie brało udział kilka osób. Editkao, Bob Gentry, Greg Noyes, kiiitek.indigo, lianca.northman i lucipherlight. (Kolejnosc przypadkowa)

Do starego miasta wprowadziły się kluby, bary, galerie a także kilka osób postanowiło zamieszkać na simie.

Stare Miasto ma niepowtarzalny klimat. Centralnym punktem Miasta jest oczywiście pięknie i bardzo realistycznie zbudowany rynek.

Mosty nad kanałami łączą różne części sima nazywane dzielnicami. Doskonale dopasowane detale jak oświetlenie, ławeczki tworzą piękny klimat.

Jest wiele miejsc do odpoczynku i spędzenia czasu jak bary, stoliki pod parasolami, piękna plaża miejska i smukła latarnia morska górująca na miastem.

Miejska Plaża

Są też ukryte miejsca niespodzianki. Warto poszukać. Warto wspomnieć także ze jest to miejsce adult.

Jest to miejsce Polskie dla Polaków.

Po rozmowie z Editkao stwierdzam ze nie ma presji na trafic czy konkurowanie z jakimkolwiek polskim klubem.   Zamiarem jest aby to było miejsce otwarte, przyjazne ludziom o rożnym podejściu do życia w SL.

Oprócz pięknej starówki jest tu także zlokalizowany industrialny kluby Pandora i Enclave. Miłośnicy rocka z pewnością polubią te miejsce. Klimatyczny Bar Grega, dopracowany w najmniejszym szczególe. Swoja siedziby otworzyło tutaj Pozicity. Jest także Magazyn Galeria organizująca wystawy fotografii i cykliczne konkursy.

Ciekawostka jest Instytut Nieznanych Doznań. Jest to jak narazue jedyna instytucja tylko dla dorosłych.

Takiego miejsca na Polskim SL jeszcze nie było. Wydaje mi się ze struktura i jeden właściciel a raczej właścicielka daje większą stabilność i szanse przetrwania tego sima.

Jedna z uliczek w Starym Mieście

Niestety jak można było się spodziewać jest już grono osób które tylko czekają na upadek Starego Miasta. Rozsiewane plotki o lagach i generalnie wrogość.

Zamiast pogłębiać polskie piekło powinniśmy wspierać takie inicjatywy.

Trzymamy kciuki.

1 Komentarz

  • Po zamknięciu Second Poland istniały polskie simy – chociażby Polska Republika czy „oficjalny” sim Polish Community. No i najstarszy i chyba najdłużej istniejący sim – Centrum Polska. A potem jeszcze Bigos. Trochę się tego uzbierało 🙂

Dodaj komentarz