Kulisy wyborów Miss Poland 2k19

Wybory Miss Poland 2k19 były z pewnością największym wydarzeniem w Polskim Second Life od dawna. Impreza została zorganizowana profesjonalnie i z rozmachem. Organizatorka wynajęła cały sim, aby ograniczyć lagi do minimum. Przed konkursem powstała oficjalna strona wyborów ze zdjęciami i informacjami na temat wszystkich uczestniczek (https://misspoland2k19.wordpress.com/), dzięki czemu każdy mógł poznać kandydatki zanim w pięknych strojach przechadzały się po wybiegu.

Całą imprezę wraz z oprawą muzyczną poprowadził Lucipher (lucipherlight). Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojawić się osobiście powstał również oficjalny filmik na kanale YouTube (poniżej). Za organizacją stała znana polska kreatorka Editkao z którą udało mi się zamienić kilka słów. Dowiedzmy się czegoś więcej o Wyborach Miss Poland 2k19.

Editkao, dlaczego zdecydowałaś się zorganizować wybory Miss Poland 2k19?

Powiem szczerze, że od zawsze miałam ochotę żeby przymierzyć się do podobnego konkursu, z początku myślałam głownie o pokazach kobiecych ubrań. Przyglądałam się poprzedniej edycji Wyborów Najpiękniejszej, organizowanych przez jeden z polskich klubów – w tamtym czasie również mi, wydawało się , że bez wsparcia środowiska klubowego taki konkurs nie może się odbyć.

Tak naprawdę, pomysł pierwszy raz przyszedł mi do głowy w momencie, kiedy na początku tego roku – zgłosiła się do mnie Miss Australii z prośbą o przygotowanie kreacji reprezentującej jej kraj na Wyborach Miss Virtual World. Pomyślałam wtedy, że o wiele przyjemniej byłoby ubierać rodaczkę – niestety polskie środowisko w SL nie posiadało żadnej reprezentantki.

Temat wrócił kilka tygodni później, przy rozmowie z moją przyjaciółką, debiutującą kreatorką damskich ubrań. Z początku nasze plany kręciły się wokół wspomnianego pokazu ubrań, do którego mogłybyśmy zaangażować kilka chętnych koleżanek. Od słowa do słowa, narodził się cały scenariusz tego wydarzenia. Rozmowa zeszła w końcu na temat wspomnianej wcześniej australijskiej kandydatki do Wyborów Miss Virtual World i tak właśnie z małego pokazu mody, który z początku planowałam, dzięki zapewnieniom mojej przyjaciółki o jej chęci pomocy – powiedziałam „czemu nie, wybierzmy polska Miss Secondlife” od tego momentu – wszystko zaczęło się po prostu dziać 😀

Wiem, że nie zorganizowałaś wszystkiego sama. Na czyje wsparcie mogłaś liczyć?

Jak już wspomniałam siłą napędowa całego wydarzenia była Lianca, gdyby nie jej wsparcie, ale i przysłowiowe kopniaki – mogłoby się to przeciągać w czasie. Ona nadała temu tempo, dodam ze tempo masakryczne, całość miała się zamknąć w ciągu dwóch tygodni. Mobilizowała mnie na każdym kroku, kiedy to ze względu czy to na natłok pracy w sl, czy zajęty real, myślałam już , ze w tak krótkim czasie nie będzie to możliwe. Wielka pomocą okazał się również Lucipher, wybrałyśmy go na osobę , która miała tak na prawdę dać nam wsparcie Dj-a, czyli poprowadzić Galę a tak na prawdę został naszym promotorem i zajął się wszelkimi sprawami związanymi z nagłośnieniem tego wydarzenia, oraz rekrutacją dziewczyn. Myślę , że to właśnie dzięki pomocy Lianci i Luciphera – udało się te Wybory Miss Poland zorganizować.

Oczywiście z upływem czasu, dołączały do nas różne osoby, Bob Gentry – zapewnił nam wsparcie techniczne, Gorian Waco, który poświecił dużo czasu żeby przygotować dziewczyny możliwie jak najlepiej do bitwy z sl-owa rzeczywistością – jaka są lagi. Sponsorzy, dzięki ich uprzejmości – mieliśmy niezłą pulę nagród do rozdania, oraz Dj-e, którzy umilali nam czas dobrą muzyką, w przerwie na obrady Jury , jak i już po zakończeniu konkursu. Do tego wszystkiego oczywiście nie zapomnijmy o osobach które zajęły się oprawą graficzną czyli fotograf – Marek Scatter, i profesjonalna Kiria Travest, autorka naszych materiałów wideo.

Jak przebiegał proces naboru kandydatek do Miss Poland 2k19? Jakie kryteria decydowały o uczestnictwie?

Tak teraz pomyślałam że podziękowania powinny chyba zaczynać się właśnie od nich haha. Przecież gdyby nie ich odwaga, i na prawdę profesjonalne podejście do całego konkursu – on nigdy by się nie odbył 🙂 Mam nadzieję że mi wybaczą!

Rekrutacja odbyła się tak jak cała organizacja Wyborów Miss Poland 2k19, czyli szybko i bardzo sprawnie 😀

Dziewczyny musiały podać podstawowe informacje o sobie, ułatwić nam nieco poznanie ich. Na samym początku mieliśmy wybrać tylko 10 dziewczyn, obawialiśmy się że większa ilość przełoży się na zbyt wiele pracy. Zainteresowanie jednak przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, Zgłosiło się 15 dziewczyn. Uzgodniliśmy wspólnie, że nie powinniśmy decydować o dyskwalifikacji żadnej z nich na tym etapie, i zmieniliśmy oprawę Gali w taki sposób, aby każda z nich miała szansę wsiąść udział w zabawie.

Co do wymagań , które narzucaliśmy – najważniejszym był chyba minimalny wiek awatara, miało to na celu po trochu ułatwienie nam pracy ale i także komfort pozostałych uczestniczek.

Mogłabyś coś powiedzieć o uczestniczkach? Jak przebiegała wasza współpraca?

Dziewczyny hmm.. nasze dziewczyny były cudowne, od początku do końca:) Można by tu opowiadać masę sytuacji czy to z czasu przygotowań, czy juz samego trwania Gali, kiedy dały z siebie więcej niż 100%.

Przede wszystkim profesjonalizm, od początku były mega zaangażowane, poświęcały każdą wolną chwilę na ćwiczenie choreografii, wiele z nich pomimo kryzysowych sytuacji w rl, traktowało cały konkurs poważnie i poświęcało próbom możliwie najwięcej czasu. Sama osobiście mogę powiedzieć ze podziwiam je za to – jak poradziły sobie z pogodzeniem uczestnictwa z innymi zajęciami, z lagami, no i z wymagającymi organizatorami na etapie prób Dziękuje im za cierpliwość i wyrozumiałość podczas naszych spotkań.

Niezwykle trudnym, było wybierać spośród nich wszystkich, bądź co bądź zżyłam się z nimi przed 2 tygodnie, uważam że każda z nich spisała się świetnie, wyglądała cudownie – każda z nich zasłużyła na koronę. Co mnie najmilej zaskoczyło, pomimo rywalizacji, która oczywiście musiała mieć miejsce w konkursie, dziewczyny pomagały sobie nawzajem, dodawały koleżankom wiary w siebie, reagowały, gdy uczestniczka ze słabszym komputerem nie dawała sobie rady np. z powrotem za kulisy. Poznałam dzięki temu konkursowi na prawdę cudowne osoby w polskim SL.

Mogę się tylko domyślać, ile czasu, energii i oczywiście pieniędzy kosztowało zorganizowanie tych wyborów.

O czasie wspominałam wcześniej. Dzisiaj, juz po wszystkim – uważam że można było dać sobie więcej czasu na organizacje całej imprezy. Energii… Nie będe się wdawać w szczegóły, ale organizatorzy żyli wyłącznie kawa i napojami energetycznymi przez cale te dwa tygodnie. Ja prywatnie mogę przyznać ze zaraz po Gali, poszłam po prostu lekko spać  😀 O pieniądzach rozmawiać nie lubię, znając mentalność wielu tutaj – byłoby to źle widziane. Wspominałam juz wcześniej o sponsorach, polskich i zagranicznych, którzy nas wsparli w mniejszym lub większym stopniu tj Creatica, Julia Scandal, Toxic Club, GW, GV, Vogue Event, Lux, Stunner, Alter, Style Trend i osoby prywatne. Wynajęty został cały sim, co w moim przekonaniu oszczędziło trochę nasze komputery. Powiem tylko że dołożyliśmy starań zęby wszystko odbyło się możliwie profesjonalnie, nie szczędząc ani czasu, ani siły, ani tez pieniędzy 🙂

Jak wyglądała współpraca polskiej społeczności, a w szczególności polskich klubów z organizatorami?

Jak było widać w czasie promowania imprezy – pojawił się patronat. Wielu blędnie zakładało ze to jest to samo co sponsorzy. Można tam dostrzec np. Galaxy of Romance – które pomagało w rekrutacji, później jeden z ownerów zagrał jako DJ na imprezie zamykającej Gale, albo Wyspę czy Toxic Club – to miejsca i osoby które zaangażowały się w jakiś sposób w promocję Wyborów Miss Poland i udzieliły pozwolenia na posłużenie się ich logo. Co do reszty polskich miejsc – musze przyznać że w większości nie spotkała mnie żadna przykrość – chętnie wywieszano plakaty promocyjne, umożliwiano nam promowanie konkursu podczas np. trwającej akurat imprezy, oczywiście że zdarzały się wyjątki – ale nie powiem żebym była tym zaskoczona.

Jednymi z najważniejszych osób w Wyborach Miss są oczywiście sędziowie. Możesz powiedzieć coś o Jury i sposobie głosowania?

Jury – temat kontrowersyjny 🙂

Na stronie Wyborów umieszczono skrótowy opis każdego z nich.

Z mojej strony dodam, że nie wybieraliśmy ich bezmyślnie, chciałam żeby każdy z nich wniósł inne spojrzenie na estetykę awatarów, gust, miał swoje własne typy urody na przykład. Ustaliliśmy juz na samym początku, że nie umieszczamy w składzie osób ze środowiska klubowego – niezłośliwie, porostu uważałam że kreatorzy, poprzednia Miss Poland w Sl, czy np. słynący z dobrego gustu Greg będa bardziej obiektywni. Nie zawiodłam się. Kryteria ocen każdego z jury były tak różne, ze ciężko tu mówić o stronniczości czy faworyzowaniu.

Co do sposobu glosowania – objaśniałam to krótko po wyborach, w czasie wyborów dwukrotnie. Każdy sędzia przyznawał 1-10 pkt każdej kandydatce, za każdą kreację. Dawało to uczestniczce możliwość zebrania maksymalnie 150pkt . Wygrała uczestniczka z najwyższa ilości punktów.

Czy uważasz, że ktoś może mieć wyłączność na organizacje tego typu imprez?

Nie. Zorganizowanie go przeze mnie – tez nie daje mi prawa aby za rok, dwa czy trzy mówić że miałam wyłączność na urządzenie go ponownie. Konkursy piękności w Second Life odbywają się od dawna, w środowisku międzynarodowym nie słyszałam o takich kontrowersyjnych wypowiedziach typu „mój pomysł” „wyłączność na Wybory Miss” etc.

Ja chciałam Wyborów Miss Poland dla wszystkich – nie tylko dla określonej grupy środowiska jednego czy drugiego klubu polskiego. Zdaję sobie sprawę ze względu na organizację takich typu imprez przez kluby, cześć chętnych zostałaby wykluczona, lub w ogóle by nie miała ochoty się pojawić ze względu na brak sympatii do owerów , czy lojalności względem innego miejsca na przykład. Z całych si staraliśmy się tego uniknąć – wszystkie osoby były mile widziane u nas – nie byliśmy w żaden sposób do nikogo uprzedzeni. Był to dla mnie osobisty sukces.

Zapewne wiedziałaś, że organizacja takiej imprezy w Polskim SL spotka się zarówno z krytyką jak i popularnym ostatnio „hejtem”. Czy zorganizowałabyś te wybory wiedząc jak się zachowa cześć klubów i osób zwianych z nimi?

Powiem tak, spodziewałam się tego i się nie zawiodłam na żadnej płaszczyźnie.

Począwszy od kwestionowania mojego prawa do organizacji Wyborów Miss Poland, przez krytykę organizacji i dobór składu jury, kończąc na pomówieniach o ustawione wyniki glosowania. Polska społeczność w SL mnie nie rozczarowała, mam nadzieje ze ja również dając im wystarczającą ilość tematów do plotek.

Wiec zaczynając moja przygodę przy organizowaniu konkursu byłam tego całkowicie świadoma, jednak przy mnie byli ludzie, którzy służyli mi ogromna pomocą i wsparciem, ludzie którym podobał się pomysł jak i sam konkurs – dla nich właśnie była ta cala zabawa. Do osób mi obcych, nieznających mnie ani tak na prawdę żadnych szczegółów organizacji Wyborów Miss Poland 2k19 krytykujących i hajtających wyłącznie, mogę śmiało powiedzieć , ze chętnie kiedyś wezmę udział w przygotowanym przez nich samych podobnym wydarzeniu

Nie mógłbym pominąć pytania o wybory Mister Poland 2k19. Czy zamierzasz zorganizować również tą imprezę?

Tak, zdecydowanie tak. Orientacyjnie datę ustalono na koniec maja, ale wiadomo że czasem życie weryfikuje nasze plany. W związku z realnymi obowiązkami a także po części ze względu na duży projekt w SL, którego podjęliśmy się wraz z partnerem, przeciągnęłam to w czasie mimowolnie. Ale chcę zapewnić wszystkich panów że juz niedługo pojawią się pierwsze konkretne informacje i rozpocznie się rekrutacja kandydatów. Mam nadzieję że panowie będą równie odważni jak panie które wzięły udział w Wyborach Miss Poland i będziemy mogli bezkarnie podziwiać ich wdzięki na wybiegu.

Wybory to oczywiście wszystkie przepiękne uczestniczki a wśród nich nowa Miss Poland 2k19. Jest nią piękna Chantel Violet. Gratulujemy także wszystkim vice Miss i Miss publiczności.

Przypomnijmy wyniki :

Miss Poland 2k19 – Marcysia

Wicemiss – Sandra

Druga Wicemiss – Ewa

Miss Publiczności – Sandra

Gratulujemy!

Oficjalna strona Miss Poland 2K19

1 Komentarz

  • dlaczego one wszystkie maja tak przerysowane,wielkie tyłki?

Dodaj komentarz